Co warto wiedzieć na temat liftingu bez skalpela?

Celem liftingu bez skalpela jest odmłodzenie skóry bez użycia metod chirurgicznych. W jaki sposób redukcja zmarszczek bez przerywania ciągłości naskórka jest możliwa? Okazuje się, że dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, można pobudzić procesy regeneracyjne w skórze i odmłodzić twarz, uzyskując bardzo naturalne efekty.

Czym jest lifting bez skalpela?

Liftingiem bez skalpela nazywane są mało inwazyjne zabiegi, które umożliwiają odmładzanie skóry bez użycia narzędzi chirurgicznych. W wielu przypadkach nie ma nawet konieczności użycia igieł. Lifting bez przerywania ciągłości naskórka możliwy jest dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii. To, co charakteryzuje zabiegi odmładzające bez skalpela i dla niektórych osób może stanowić niedogodność, to konieczność wykonania serii zabiegów, aby wzmocnić i przedłużyć efekty jej działania. Jedne technologie wymagają więcej, inne mniej powtórzeń.

Lifting bez skalpela – jakie zabiegi kryją się pod tą nazwą?

Oferta nieinwazyjnych zabiegów odmładzających w klinikach medycyny estetycznej jest bardzo obszerna. Wybór nie jest łatwy, dlatego warto zgłosić się najpierw na konsultację z profesjonalistą, aby dobrać terapię indywidualnie do swoich potrzeb. Specjaliści z Kliniki La Perla w Lubinie mają wiele sprawdzonych sposobów na lifting bez skalpela. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Lifting ultradźwiękowy

Zastosowanie technologii HIFU, czyli skoncentrowanych ultradźwięków, pozwala na uzyskanie efektu liftingu bez skalpela już po jednym zabiegu. Procedura polega na wprowadzeniu zmian w strukturze kolagenu i pobudzeniu procesów naprawczych w skórze właściwej. Silna energia dociera na duże głębokości, umożliwiając uniesienie brwi i policzków, podniesienie luźnej skóry na szyi, podkreślenie linii żuchwy. Przy okazji redukcji ulegają zmarszczki i bruzdy.

Termolifting

Zabieg ten polega na zastosowaniu podczerwieni, która intensywnie podgrzewa skórę, stymulując jej regenerację. W konsekwencji włókna kolagenowe kurczą się do ich pierwotnej długości. Skóra zostaje zagęszczona, napięta, elastyczna i wygładzona. Efektem serii zabiegów jest przywrócenie twarzy młodzieńczej jędrności i blasku. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu chłodzącego zabieg jest bezpieczny i komfortowy.

Lifting falą radiową

To jedna z najmniej inwazyjnych form liftingu bez skalpela. Wykorzystuje działanie mono- i bipolarnej fali radiowej. Delikatnie podgrzewa głębokie warstwy skóry, dzięki czemu redukuje zmarszczki i poprawia owal twarzy. Zabieg działa jak ćwiczenia gimnastyczne na skórę i mięśnie. Przywraca naturalne napięcie twarzy, modeluje jej kształt i poprawia jakość cery. Optymalne efekty osiągane są po serii 4–8 zabiegów.

Gdzie skorzystać z zabiegu liftingu bez skalpela?

Zabiegi z kategorii lifting bez skalpela powinny być wykonywane przez wykwalifikowanych specjalistów, najlepiej lekarzy lub kosmetologów. Jeśli szukasz zaufanej kliniki medycyny estetycznej, kliknij tutaj. To, że lifting bez skalpela odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i nie wiąże się z przerwaniem ciągłości skóry, nie oznacza, że może go wykonać każdy. Konieczna jest odpowiednia wiedza medyczna oraz dobra znajomość używanego sprzętu, ponieważ nawet najmniej inwazyjne technologie, mogą zaszkodzić, jeśli są użyte nieumiejętnie. Profesjonalista przed zabiegiem przeprowadza z Pacjentem wywiad, aby wykluczyć przeciwwskazania i zapewnić bezpieczeństwo terapii.

Materiał promocyjnyZobacz także:
Photo of author

Emil

Dodaj komentarz